Home Telefon

Wybór Sali Weselnej

Wybór Sali Weselnej

Wybór Sali Weselnej – kwestie techniczne

W tym artykule skoncentruję się na kwestiach technicznych na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej.

 • Kondygnacja – Pod żadnym pozorem nie wybierajcie sali dwupoziomowych. Zdarza się, że część gości albo co gorsza wszyscy siedzą piętro wyżej od parkietu tanecznego.
 1. Po pierwsze goście nie widzą co dzieje się na parkiecie i mniej chętnie dołączają się do zabawy,
 2. Goście zmuszeni będą ciągle wchodzić i schodzić po schodach i to kilkanaście razy w ciągu wesele. Nierzadko po alkoholu. O wypadek nie trudno,
 3. Jeżeli wśród zaproszonych osób będą osoby niepełnosprawne uniemożliwicie im w ten sposób uczestniczenie w zabawie weselnej,
 4. Kwestia techniczna – mimo najlepszych chęci osób prowadzących może się zdarzyć, że nie będzie możliwości nagłośnienia drugiej sali, albo zmuszeni będziecie do dopłacenia dodatkowej opłaty za zabranie drugiego zestawu głośników.
 • Bliskość parkietu – poniekąd związany z pkt.1. Warto aby stoły jadalne i parkiet taneczny były ze sobą związane. Często goście chcą sobie odpocząć od tańców ale niekoniecznie od oglądania jak to robią inni! To też część zabawy! Odradzam stanowczo parkiety w osobnych pomieszczeniach od części jadalnej.
 • Klimatyzacja – wybierając Salę Weselną robimy to ze znacznym wyprzedzeniem i niekoniecznie jest to środek lata z temperaturą +30st. Dlatego zapominamy o tym by sprawdzić czy w Sali jest klimatyzacja. Oczywiście jeżeli wesele odbywa się w zimowych miesiącach to tą kwestię można uznać za mniej ważną, ale jeżeli pobieracie się w sezonie letnim zadbajcie o komfort Waszych gości wybierając salę klimatyzowaną. Nie ma nic gorszego od gości, którzy chcą się bawić a nie mogą z uwagi na ogromną temperaturę, spocone sukienki, koszule, rozmazane makijaże. Zaczynają się wędrówki na zewnątrz w celu „przewietrzenia się” i ochłonięcia. Nie sprzyja to atmosferze zabawy, gdyż goście są rozproszeni po całym terenie sali i jej okolicach.
 • Szatnia – jeżeli Wasz ślub odbędzie się w sezonie zimowym sprawdźcie czy na Sali jest szatnia. Goście weselni muszą mieć możliwość zostawienia swoich ubrań wierzchnich i nie zabierania ich na salę weselną. Panie z pewnością będą chciały też mieć gdzie przebrać i zostawić buty zimowe.
 • Rodzaj parkietu – najczęściej królują tutaj kafelki. Dla obsługi restauracji są proste do czyszczenia ale tutaj ich zalety dla Pary Młodej chyba się kończą. W czasie tańca takie kafelki często są po prostu za śliskie. I o ile chodząc w płaskich butach możemy na to nie zwrócić uwagę to o tyle panie w butach na obcasie mogą tworzyć piruety, które niekoniecznie były zamierzone. Najlepszym byłby parkiet drewniany.
 • Miejsce dla zespołu/dj-a – sprawdźcie czy będzie miejsce dla prowadzących Wasze wesele. Czasami sale mają przygotowane specjalne podesty, ale gdy go nie ma dj czy zespół będzie zmuszony rozstawić się na parkiecie. A to z kolei oznacza zmniejszenia miejsca do tańczenia dla gości i możliwość zahaczenia o sprzęt techniczny. Pamiętajcie o bezpieczeństwie Waszych gości!
 • Inne imprezy w tym samym czasie – jeżeli Wasz wybór padł na uroczą restaurację w samym środku miasta sprawdźcie czy w tym samym czasie nie odbywają się głośne imprezy miejskie, które mogą zakłócić Wasze wesele (koncerty, festyny, itp.). Ta sama zasada dotyczy także imprez zorganizowanych w tym samym lokalu. Chodzi o wesela np. piętro wyżej. Sprawdźcie czy muzyka nie będzie Wam nawzajem przeszkadzać.
 • Obsługa – prócz typowo wizualnych i technicznych spraw na które trzeba zwrócić uwagę są także te które nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Mianowicie o obsługę wesela. O to czy menager restauracji pozwala Wam spełnić Wasze życzenia czy trzyma się sztywnych reguł (odpowiedzi: „zawsze tak u nas wyglądają wesela” itp. nie są mile widziane). Do nieprzyjemnych sytuacji z jakimi miałem do czynienia w czasie wesel to m.in: brak możliwości włączenia ogrzewania (był to sezon zimowy) przez co goście siedzieli w swetrach, a z powodu zimna kafelki na parkiecie zwilgotniały i były bardzo śliskie, niemożność zgaszenia/przygaszenia świateł nad parkietem tanecznym i tym samym zabawa do samego końca musiała być kontynuowana przy mocnym oświetleniu. Na szczęście zdarza się to bardzo rzadko, ale jednak zdarza.

Artykuł jest własnością serwisu  można go wykorzystywać tylko w niezmienionej formie, wraz z bezpośrednim linkiem do serwisu www.markowewesele.pl.

 

 

Tagi: dj na wesele śląsk, dj na wesele, wodzirej na wesele, dj wodzirej