Dj czy Zespół Muzyczny?

Co wybrać ?

Przed problemem: Dj czy Zespół Muzyczny? stoi większość narzeczonych. Nie jesteście wyjątkiem, jeżeli i wy się wahacie. Sprawa wyboru wydaje się nie być taka prosta na jaką wygląda. Każdy z nas choć raz w życiu był na imprezie prowadzonej przez Dj bądź Zespół Muzyczny i wie, że to od ich umiejętności zależy klimat i powodzenie zabawy.

Muszą intrygować, zarażać entuzjazmem, tryskać dobrym humorem a przede wszystkim odznaczać się wyczuciem smaku i intuicją. Wesela, bankiety, sylwester to miejsca spotkań ludzi z różnych pokoleń, nierzadko z odmiennych grup społecznych, kultur bądź wyznań. Gusta muzyczne są niejednokrotnie bardzo odległe a Ci, którzy próbowali rozruszać towarzystwo na "domówkach" wiedzą ile sił trzeba włożyć by ożywić i rozkręcić imprezę. Sztuka to nie łatwa. Brak umiejętności prędzej zakończy się niepowodzeniem a niżeli dobrą zabawą. Od rodzaju imprezy uzależniony jest rodzaj granej muzyki, proponowane konkursy i zabawy. Odpowiedni dj czy zespół musi być dynamiczny, wyczuć nastrój, mieć dużo odwagi, wyobraźni i pomysłowości. I choć niektórzy nie wyobrażają sobie wesele bez Dj-a inni wręcz przeciwnie – bez Zespołu to okazuje się, że oboje są ważni i odpowiadają dwóm odmiennym zapotrzebowaniom na rynku. Kogo zatem wybrać?

Zazwyczaj Dj opowie się za oprawą wesela muzyką mechaniczną a Zespół za muzyką za „żywo”. Obydwoje będą przedstawiać własne argumenty i obydwoje będą mieli rację, gdyż są dla siebie alternatywną. Jako Wodzirej Weselny współpracuję zarówno z jednymi jak i drugimi przez co mogę obiektywnie pomóc Wam w wyborze: Dj czy Zespół Muzyczny?

Statystyki pokazują, że nadal najczęściej wybieranym jest zespół muzyczny. Mimo to rozwiązanie w osobie Dj-a na weselu staje się coraz bardziej popularne i jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnego zespołu. Z czego to wynika? Zazwyczaj z faktu, że Państwo Młodzi coraz częściej sami finansują swoje wesele i sami decydują o każdym jego aspekcie w tym czy będzie ono tradycyjne i co tu ukrywać dosyć szablonowe czy wręcz przeciwnie nietypowe i niestandardowe. Jakie są zatem plusy i minusy każdego z rozwiązań?

Oczywiście zarówno jeden jak i drugi może sprawić aby Wasze wesele było wyjątkowe. Jeżeli już się zdecydowaliście warto sprawdzić czy macie do czynienia z amatorem czy z profesjonalistą. Zwróćcie uwagę jak reaguje na Wasze prośby odnośnie prowadzenia wesela oraz czy sam udziela Wam rad, pomysłów i wskazówek? Profesjonalny Dj czy Zespół przeżył z pewnością wiele nieprzewidzianych sytuacji na weselu i wie jak z nich wybrnąć albo obrócić na korzyść Państwa Młodych. Warto się także zastanowić jak czujecie się na spotkaniu z prowadzącymi Wasze wesele? Czy czujecie jakbyście się znali od zawsze? Czy może (za) bardzo służbowo? Najważniejsza jest swoboda w komunikacji pomiędzy Wami. Jeżeli odczuwacie jakiś dyskomfort w czasie rozmowy to odradzam współpracę z taką osobą. Macie czuć się pewnie i być świadomi, że macie wpływ na to jak będzie wyglądało Wasze wesele. Dj czy Zespół powinien szanować Wasze decyzje odnośnie sposobu prowadzenia wesela czy wyboru zabaw. Miło jest jak podsunie własne pomysły ale ostateczny wybór zawsze należy do Was.

Artykuł jest własnością serwisu  można go wykorzystywać tylko w niezmienionej formie, wraz z bezpośrednim linkiem do serwisu www.markowewesele.pl.

 

Tagi: dj na wesele śląsk, dj na wesele, wodzirej na wesele, dj wodzirej

Porady

12 (9)
konsola
dj-na-wesele
Pierwszy taniec

Chcesz aby Twój pierwszy taniec był wyjątkowy? W takim razie musisz to przeczytać! 

Dj czy Zespół?

Dj czy Zespół muzyczny? Sprawa nie taka oczywista jak się wydaje. Zapraszam do czytania.

Wybór sali weselnej

Czym się kierować wybierając salę na wesele? Oto rady, które mogą Wam w tym pomóc.

Polecane przez nas: